„Poszukuję dobrego adwokata w sprawie o rozwód w Poznaniu” – Czyli jak znaleźć dobrego adwokata od sprawy rozwodowej

Strona główna Porady prawne

Bartosz Kowalak

21 lutego 2018

„Poszukuję dobrego adwokata w sprawie o rozwód w Poznaniu” – Czyli jak znaleźć dobrego adwokata od sprawy rozwodowej

Pisząc ostatnio artykuł na naszego bloga poświęcony tematyce rozwodów i udziału adwokata w postępowaniu o rozwód spróbowałem wyszukiwać za pomocą wyszukiwarki google hasła dotyczące prowadzenia spraw o rozwód w Poznaniu. Wrzucając hasła typu : „rozwód Poznań”, czy „adwokat Poznań” po kilku reklamach Kancelarii adwokackich z Poznania pojawia się lista wyników, na której wybijają się różnego rodzaju fora, na których trwa zażarta dyskusja z wymienianiem kilku nazwisk poznańskich adwokatów i radców prawnych.

Żeby nie być gołosłownym na hasło związane z prośbą o polecenie dobrego adwokata od rozwodu w Poznaniu pojawiają się takie odpowiedzi:

„Sama brałam rozwód około rok temu i również szukałam adwokata w Poznaniu, ale bezskutecznie – zawsze było albo za drogo albo prawnicy sprawiali wrażenie niekompetentnych i niegodnych zaufania. Wybrałem więc adwokata…”

„Z Poznania niestety nikogo nie polecę ze względu na to,że mieszkam w Warszawie . Tutaj najlepszym adwokatem jest pani ….Mnie reprezentowałam na rozprawie . Rozwód był mega ciężki …. niestety .. ale jakoś z pomocą pani adwokat dało radę”

„Jak szukasz kogoś dobrego z Poznania to tylko adwokata .. bo widziałem jak potrafił dogadać się z Sądem żeby sprawa szła po naszej myśli więc nie zawsze walka przynosi rezultat jak pokazują w serialach.”

„Rozwód czy podział majątku to w Poznaniu tylko mecenas … bo on zna się na tych sprawach i na blogu dużo o tym pisze.”

Powiem szczerze, iż jako Klient poszukujący pomocy adwokata od rozwodu w Poznaniu miałbym spore wątpliwości co do rzetelności pojawiających się na tego typu forach wpisów. W żadnym razie oczywiście nie mówię tu o kwestionowaniu kompetencji wymienianych w wpisach adwokatów, niemniej jednak adwokaci także korzystają z usług różnego rodzaju firm marketingowych. Gdzie jednym z sposobów reklamy jest tak zwany marketing szeptany. Być może wpisy, które cytowałem są prawdziwe, ale bardziej skłaniam się ku uznaniu, iż mamy tutaj do czynienia z działalnością marketingową.

W jaki więc sposób znaleźć dobrego adwokata, radcę prawnego od sprawy rozwodowej. Powiem tak, sam się ostatnio zastanawiałem w jaki sposób Klienci wybierają radców prawnych, adwokatów , zwłaszcza w sytuacji wyboru kontrahenta, gdzie kryterium ceny schodzi na dalszy plan.
Nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, iż przy wyborze adwokata, radcy prawnego, czy Kancelarii prawnej kierowanie się jedynie wynagrodzeniem adwokata przy powierzeniu reprezentacji pełnomocnikowi procesowemu w sprawie o rozwód, czy nawet w sytuacji uzyskania porady prawnej jest bardzo krótkowzroczne.

Co prawda powiem dość przewrotnie, iż w przypadku rozwodu, to nie jest konieczna jakaś specjalna wiedza prawnicza. Z punktu widzenia prawa, adwokatów, sadu sprawy o rozwód pod kątem prawnym są sprawami bardzo prostymi. Bardziej istotnymi kryteriami przy wyborze adwokata do sprawy rozwodowej powinno być kryterium zaufania, poczucia bezpieczeństwa ze strony pełnomocnika i pewne zdolności psychologiczne.
Jak zatem takiego adwokata, prawnika, radcę prawnego wybrać. Nie ulega dla mnie wątpliwości, iż najlepszym kryterium w tym zakresie jest opinia jaką dany prawnika, dana kancelaria cieszy się u dotychczasowych Klientów.

Z naszego punktu widzenia jako poznańskiej Kancelarii prawnej, zatrudniającej adwokatów i radców prawnych cały czas istotnym źródłem Klientów są tak zwani klienci z polecenia. Dobrze zatem, gdy szukamy pomocy adwokata uzyskać rekomendację od znajomego, czy nawet znajomego znajomego, który korzystał z usług danego adwokata, najlepiej gdyby to miało miejsce w podobnej rodzajowo sprawie. Czyli w sprawie o rozwód lub alimenty.

Z pewną ostrożnością podchodziłbym do ocen i opinii jakie pojawiają się na różnego rodzaju forach. W tym zakresie trzeba dość ostrożnie wyciągać wnioski z czytanych w internecie opinii. Nie każdy zadowolony klient takiej udzieli, prędzej ten niezadowolony, lub tak jak pisałem wcześniej agencja marketingowa.

Przy czym zanim zdecydujemy się powierzyć swoją sprawę o rozwód znalezionemu w internecie adwokatowi myślę, że najlepszym probierzem jest umówienie się na wizytę i poradę w sprawie rozwodowej. Wydając 150-250 zł za wizytę u adwokata w Poznaniu po pierwsze sami uznamy, czy dany adwokat naszym zdaniem jest przekonujący. Po drugie być może uzyskamy odpowiedzi na nasze pytania, dzięki którym raz jeszcze przemyślimy strategię działania.