UWAGA na maile podszywajace sie pod Nasza Kancelarię.

Strona główna Porady prawne

Bartosz Kowalak

24 stycznia 2020

Szanowni Państwo,

 

Mając na względzie Państwa bezpieczeństwo informujemy, że pod Naszą Kancelarię podszywają się nieznane nam osoby, które bezprawnie wykorzystują naszą nazwę.

W ostatnich dniach otrzymujemy niepokojące informacje, że nieznane nam osoby przesyłają maile z załączonym wezwaniem do zapłaty.  Do wiadomości dołączany jest również załącznik. Natomiast pod nazwiskami nieznanych nam osób, widnieje nazwa zbliżona do nazwy naszej Kancelarii.

Przede wszystkim zaś nawet gdyby mail ten pochodził z Kancelarii, to wysyłany byłby z maila: kancelaria@prawnikpoznanski.pl.

Naszym zdaniem w korespondencji tej znajduje się zainfekowany plik. Dlatego też prosimy o nie otwieranie tej korespondencji i jej usunięcie.

W związku z tym zawiadamiamy, że Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni nie ma nic wspólnego z takimi działaniami oraz nie bierze odpowiedzialności za ich skutki.

Oświadczamy, że nasza Kancelaria nie rozsyła żadnych wezwań do zapłaty drogą mailową, nie rozsyła reklam, nie zwraca się z prośbą o podanie jakichkolwiek danych osobowych oraz danych dostępowych do kont bankowych i portali. Informujemy, że sytuacja ta zostanie niezwłocznie przekazana organom ścigania.

Ostrzegamy również przed otwieraniem jakichkolwiek załączników, gdyż ich otwarcie może powodować zainicjowanie instalowania szkodliwego oprogramowania.