„Najlepszy adwokat Poznań”

Strona główna Porady prawne

Bartosz Kowalak

29 września 2018

Do napisania niniejszego wpisu natchnęła mnie rozmowa z Klientem odnośnie sposobu poszukiwania adwokata, radcy prawnego, czy w ogólności prawnika dla przeprowadzenia swojej sprawy sądowej. Mimo iż ostatecznie Klient , który do naszej poznańskiej Kancelarii trafił trochę w wyniku polecenia, a trochę w wyniku zapoznania się z rekomendacjami dostępnymi w internecie, to z początku próbował szukać pomocy prawnej w internecie.

W jaki wiec sposób Klient  zainteresowany usługą adwokata tego właśnie prawnika szuka?

Otóż zgodnie z informacją od Klienta rozpoczął on poszukiwania Kancelarii adwokackiej od wrzucenia w google hasła: „najlepszy adwokat Poznań”

No cóż wizytówka internetowa naszej Kancelarii adwokacko –radcowskiej pod tym hasłem za wysoko nie „wyskakuje”. (Sprawdziłem na hasło najlepszy adwokat w Poznaniu, domena Kancelarii www.kacprzak.pl znajduje się dopiero na drugiej stronie wyników wyszukiwania.)

No cóż nic w tym dziwnego i po prawdzie trochę to zabawne, iż użytkownicy googla darzą tę instytucję takim zaufaniem, iż od jego algorytmów oczekują nie tylko przedstawienia internetowych wizytówek kilku Kancelarii adwokackich, ale jeszcze wyboru danego adwokata pod kątem jakości świadczonych usług i doświadczenia zawodowego.

Osobiście wydaje mi się, iż poszukiwanie usługobiorcy świadczącego usługi prawne, pod hasłem: „najlepszy adwokat” „najlepszy prawnik w Poznaniu” „dobra Kancelaria adwokacka”, czy „Poznań najlepszy adwokat” mija się z celem.

Co prawda jak wszędzie są lepsi prawnicy i gorsi, lepsi adwokaci i trochę mniej lepsi. Są radcowie prawni doświadczeni i prawnicy legitymujący się mniejszym doświadczeniem zawodowym. Są wreszcie adwokaci, którzy zajmują się dana, jedna, dwoma czy kilkoma dziedzinami prawa i są tez tacy, którzy w danej dziedzinie prawa się nie orientują.

Dlatego też szukanie prawnika, adwokata dla przeprowadzenia swojej sprawy sądowej, rozwiązania swojego problemu prawnego posługiwanie się hasłami ogólnymi mija się z celem- jakim rzeczywiście jest znalezienie najlepszego adwokata dla naszej, konkretnej sprawy.

Szukając więc odpowiedniego prawnika, adwokata po pierwsze powinniśmy określić jakiego problemu prawnego dotyczy nasza sprawa. Mamy sprawę o zachowek, to szukajmy adwokata zajmującego się sprawami spadkowymi, kierowaliśmy pojazdem pod wpływem alkoholu, to konieczna jest pomoc adwokata zajmującego się sprawami karnymi, czy nawet bardziej szczegółowo specjalizującego się w prawie kierowców.

Warto więc zadawać wujkowi googlowi bardziej konkretne pytania dotyczące wyszukiwanej przez nas Kancelarii. Gdy się na jakąś Kancelarię, adwokata, radcę prawnego zdecydujemy, to warto poszukać rekomendacji dotyczącej danej Kancelarii, prawnika w internecie. System recenzji udostępniają mamy googla, facebook, czy portale prawnicze, jak np. specprawnik.

Warto zobaczyć, czy adwokat, którym się interesujemy udziela się także w jakiś sposób w sieci, pisze artykuły, prowadzi bloga prawniczego. Oczywiście brak takiej działalności nie oznacza, iż dany adwokat jest dla nas nieodpowiedni, niemniej jednak pozwala nam na jakąś głębsza ocenę kompetencji prawnika, któremu chcemy powierzyć nasza sprawę.

Wreszcie warto korzystać z tradycyjnych źródeł jakimi jest polecenie. Popytajmy znajomych, rodziny, kto ma jakie doświadczenie z usługami adwokatów, czy radców prawnych. Być może w ten sposób także zawęzimy nasz wybór i dokonamy wyboru najlepszego adwokata w Poznaniu, najlepszego adwokata  Wa warszawie, czy najlepszego adwokata w Krakowie.