„Adwokat Poznań opinie”

Strona główna Porady prawne

Bartosz Kowalak

14 listopada 2018

 

Sam się ostatnio zastanawiałem w jaki sposób Klienci wybierają swoich usługobiorców, zwłaszcza w sytuacji wyboru kontrahenta, gdzie kryterium ceny schodzi na dalszy plan. Nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, iż przy wyborze adwokata, radcy prawnego, czy Kancelarii prawnej kierowanie się jedynie cena przy powierzeniu reprezentacji pełnomocnikowi procesowemu w sądzie, czy w sytuacji uzyskania porady prawnej jest bardzo krótkowzroczne.

W zasadzie na tej zasadzie, gdyby uznać kryterium ceny za najistotniejsze uznać by należało, iż lepiej kupić Malucha niż nowego Mercedesa. Niewątpliwie bowiem ten pierwszy jest znacznie tańszy, a to że jeździ nim się gorzej, mniej bezpiecznie i mniej komfortowo nie miałoby w takim wyborze znaczenia.

Podobnie jest z prawnikami, adwokatami, radcami prawnymi. Jeżeli chcemy wybrać najlepszego dla nas adwokata, kancelarię, czy radę, to cena jakkolwiek bardzo istotna powinna zejść na drugi plan przy wyborze oferty na świadczenie usług prawnych. W pierwszej kolejności powinno nam zależeć na niezawodności , kompetentności i rzetelności wybieranego przez nas prawnika.

 

Jak zatem takiego adwokata, prawnika, radcę prawnego wybrać. Nie ulega dla mnie wątpliwości, iż najlepszym kryterium w tym zakresie jest opinia jaką dany prawnika, dana kancelaria cieszy się u dotychczasowych Klientów.

Z naszego punktu widzenia jako poznańskiej Kancelarii prawnej, zatrudniającej adwokatów i radców prawnych cały czas istotnym źródłem Klientów są tak zwani klienci z polecenia. Dobrze zatem, gdy szukamy pomocy adwokata uzyskać  rekomendację od znajomego, czy nawet znajomego znajomego, który korzystał z usług danego adwokata, najlepiej gdyby to miało miejsce w podobnej rodzajowo sprawie.

Nie każdy jednak ma taką możliwość, nie każdy też ma znajomych, którzy mieli do czynienia z kancelarią adwokacką, czy radcowską.

Moim zdaniem w tej materii może być pomocny internet, zresztą jak pokazują sugestie wyszukiwarki, przy wpisaniu chociażby hasła: „adwokat Poznań” od razu pojawiają się takie sugestie jak: „adwokat Poznań opinie”, „adwokat Poznań rekomendacje” . Choć w tym zakresie trzeba dość ostrożnie wyciągać wnioski z czytanych w internecie opinii. Nie każdy zadowolony klient takiej udzieli, prędzej ten niezadowolony.

Gdzie takich opinii szukać?

System opinii dostępny jest pod mapami google, facebook również pozwala na opiniowanie kancelarii adwokackich, które mają swoje funpage. Wreszcie istnieją serwisy prawnicze, jak np. specprawnik, który pozwala na wystawianie opinii prawnikom, którzy udzielają bezpłatnych porad w ramach tego serwisu.